Populiarioji Bradley karštai rūkyta lašiša
Jautiena
 Rūkyta sūdyta jautiena
 Rūkyta malta jautiena
 Marinuota šoninė
 Įdaryta šoninė
 Šonkauliukai pagal Maui receptą
 Maui šonkauliukų marinatas
 Bekaulių šonkauliukų kepsnys
 Aštrus daržovių padažas
 Grakiškas Pasticcio
Vištiena
 Viščiukas įprastai
 Pagal tolimųjų rytų regiono receptą paruoštas viščiukas
 Rūkyto viščiuko salotos
 Tandori stiliaus rūkytas viščiukas
Kiauliena
 Kiaulienos kepsnys
 Įdarytas nugarinės kepsnys
 Kapota kiauliena su garstyčiomis
 Garstyčių padažas
 Kiaulienos šonkauliukai
 Saldžiarūgštis šonkauliukų padažas
Rūkytos jūros gėrybės
 Rūkytos jūros gėrybės
 Rūkytų austrių suktinukai
 Marinuotos rūkytos jūros gėrybės
 Rūkytas gravloksas
Kalakutas
 Kalakuto krutinėlė
 Įdaryti kalakuto suktinukai

Užsakykite naujienas apie naujus produktus

Populiarioji Bradley karštai rūkyta lašiša


Recepte nurodyta temperatūra reikalinga pagaminti maždaug 10 kg žuvies. Kuo daugiau žuvies naudosite, tuo ilgiau rūkykla kais.

Sudedamosios dalys:

Sūrymas (cukrus ir druska)
Augalinis aliejus
Česnakai, svogūnai, krapai, imbieras ar sausosios garstyčios
Juodieji pipirai
džiovintos petražolės ar česnako laiškai

Sūdymas:
Lašišos filė naudojama su odele. Jei lašiša storesnė nei 1 colis, peilio smaigaliu subadykite žuvies odelę kas 2–3 coliai, o jei storesnė nei 1,5 colio, tada žuvies odelę subadykite kas 2– 3 colius. Lašišos minkštime padarykite lygiagrečias 1/4 – 3/8 colio gylio įpjovas šonkaulių linijų kryptimi. Gausiai įtrinkite žuvį aliejumi ir apšlakstę sūrymu tolygiai jį paskirstykite ant žuvies minkštimo. Pasūdykite pakankamai, kad sūrymas persigertų į aliejų. Lašišos minkštimą šiek tiek pabarstykite česnakais ir svogūnais, įtrinkite prieskoniais ir truputį pasūdykite, tą patį padarykite ir su įpjovomis. Pabarstykite juodųjų pipirų. Į plastikinį maišelį suvyniokite du maždaug vienodo dydžio lašišos gabaliukus, suglausdami juos minkštimo paviršiais. Suvyniokite žuvį taip, kad oras nepatektų, ir atšaldykite. Palikite lašišos puseles sūryme ir šaldomas 14 –20 val.

Rūkymas:
Išimkite žuvį iš sūrymo ir padėkite odele žemyn ant grotelių, išteptų aliejumi. Tolygiai paskirstykite likusį sūrymą. Kad rūkyta žuvis gardžiau atrodytų, apibarstykite ją smulkintomis petražolėmis ar kapotais česnako laiškais. Dėkite groteles į rūkyklą. Pirmiausia, dūmų generatorių 1–2 valandoms nustatykite labai žemai temperatūrai, t. y. 40–60 °C (100–120 °F). Po 1–2 valandų padidinkite temperatūrą iki 60 °C (140 °F) ir palikite ją tokią 2–4 valandoms. Baikite 1–2 valandoms temperatūrą padidinę iki 80 °C (175 °F).

Patiekiama:
Su prancūzišku batonu, bandelėmis ir svogūnais; krekeriais ir kreminiu sūriu, sumaišytu su jūsų mėgstama pasta, arba padarykite rūkytos lašišos putėsius / paštetą.

Tiekiama šalta:

Suvyniota į aliuminio foliją populiarioji Bradley karštai rūkyta lašiša gali būti šaldoma 2–3 savaites.

Rezultatas:
Žuvis yra paruošta, kai jos minkštimo temperatūra yra mažiausiai 60 °C (140 °F).

Svarbu:

Rūkant žuvį aukštoje temperatūroje reikia atkreipti dėmesį į apatines groteles. Rekomenduojama kaitalioti groteles ar išimti jau paruoštus žuvies gabaliukus. Temperatūra yra per aukšta, jei pirminiame rūkymo etape ant žuvies minkštimo pasirodo balti riebalai (aliejus). Kaip ir jautienos, taip ir lašišos minkštimo tvirtumas bei įpjovų nepastebimumas (balti riebalai, susikaupiantys įpjovose sustings ir įpjovos taps nepastebimos) yra geras proceso baigimo indikatorius. Jei rūkomos labai plonas lašišos puselės, tai visas procesas gali užtrukti 10–12 valandų.
Atminkite, rūkymas yra menas, ne – mokslas. Todėl nebijokite eksperimentuoti. Jei turite klausimų ar susidūrėte su problema, susisiekite su mumis.

Linkėjimai ir gero apetito!
Bradley

UAB "Akmens statyba" (c) 2007 Visos teisės saugomos | pagaminta rankomis